Otizmli Dergisi – 15. Sayı

15. sayı ile karşınızdayız.

Ne yazık ki ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu Corona virüsü sorunundan dolayı zor günler geçiriyoruz.

Bu koşullarda çocuklarımızın eğitimine ara verildiği için, eğitim ve sosyalleşme imkanlarından mahrum kaldığı için hepimiz üzgünüz, bu karantina sürecinin ne kadar uzayacağını bilmediğimiz için anne-babalar olarak tedirginiz.

Her kriz ortamında fırsatlar da vardır, alışkanlıklarımızı değiştirmek, yenilerini oluşturmak için.

Otizmli Dergisinin var olma sebebi, ailelerin bilinçlendirilmesi, eğitilmesi. Biz bu amaca yönelik içeriklerimizi daha da arttıracağız. Bu sayımızda da bir çok faydalı bilgiye ulaşacağınızı düşünüyoruz. Web sitemiz üzerinden diğer yazılarımıza ulaşarak, youtube kanalımızdan canlı yayın kayıtlarımıza ulaşarak bir çok faydalı bilgiye ulaşabilirsiniz.

MEB ve birçok kurum online eğitimleri arttırdı. Sosyal medyada bir çok hesap her gün faydalı içerikler paylaşıyor. Bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Tabi dikkat edilmesi gereken nokta doğru, güvenilir bilgi kaynaklarına ulaşmak.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü yaklaşıyor. Normalde bir çok etkinlik olurdu. Bu konuda da kısıtlamalar olacak. Bunu da fırsata çevirebiliriz yine sosyal medyanın gücü ile. Artık etkinliklerimizi, farkındalık mesajlarımızı sosyal medya ile daha fazla insana ulaştırabiliriz. Tabi bu amaca yönelik etkili sosyal medya etkinlikleri yapmak koşulu ile. Mesela, canlı yayınlar, bilgilendirici kısa, öz mesajlar, kısa, faydalı video içerikler, twitterda belli hashtag’ler, vs.

Bizler de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız.

Bir sonraki sayıda, bu olumsuz koşulların kazasız belasız atlatılmış olarak, görüşmek dileğiyle.

Arif Kolaylık

Otizmli Dergisi Editörü

22 Mart 2020


[dflip id=”1466″][/dflip]